top of page

"Перевернутий Вознюк" - так написали у газеті «Рівне Вечірнє»

Шкода що деякі малоосвідчені журналісти замісь того щоб висвітлювати подію та надавати достовірну та не упереджену інформацію займаються зухвалим проливанням брудом 

 

 

 

Оригінал статті ТУТ

 

Що ми досі знали про гощансько-корецько-острозького нардепа Юрія Вознюка? Нічого особливого, окрім того, що вперше обравшись до Верховної Ради від Юлії Тимошенко, він вже через два роки знову успішно обрався, але вже від Арсенія Яценюка. Решта — як в усіх: молодий, місцевий, говорить правильні слова і ні у чому дуже поганому досі не помічений. Все було добре, поки Юрій Вознюк повторював гасла своїх партійних керівників. Коли ж вирішив сказати щось від себе — стало дуже сумно. Тому що стверджувати у статусі народного депутата про те, що всі наші біди від того, що прапор України повернутий догори синім, а не жовтим, може або повний невіглас, або хитрий провокатор. Погодьтеся, що на хитрого провокатора Вознюк не дуже схожий. Одне тривожить — окрім депутатської роботи, Юрій ще й наукою займається. Дисертацію пише про щось нафтогазове. Може, запропонує перейменувати нафту на газ, щоб її більше стало? Тоді не бачити нам ані нафти, ані газу.

 

 

Микола НЕСЕНЮК.

 

 

 

 

Коментарі

 

 

Юрій Вознюк, народний депутат від "Народного фронту":

 

— Вперше цю проблему внесла мені у вуха моя сестричка. Каже: "Прапор треба перевернути. Ти будеш сміятись, але усі негаразди України від того, що наш стяг догори ногами. В усі часи вважалось, що сторона-переможець, коли завойовувала певне поселення або навіть країну, перевертала їхній прапор. Це був знак окупації та поразки. А наш прапор ворогам і перевертати не потрібно — ми самі все зробили за них. Ти ж там зверху — спробуй зрушити цю проблему з місця". Я тільки рукою відмахнувся, але почав потихеньку вичитувати різну інформацію з цього приводу. Інформація вражала. Потім розмовляв з представницею Всесвітнього громадського руху українців "Поверни прапор". Розмова, а потім матеріали, які вона мені скинула, мене остаточно переконали — нам потрібно повернути прапор. 

 

Цей процес кропіткий. Крім зміни до Конституції (150 підписів, 226 "за" для направлення в Конституційний Суд, погодження Конституційного Суду, 300 "за" для прийняття рішення в цілому), потрібно буде змінювати усю атрибутику, документи і все, що з цим пов'язано. Але на мою думку, воно того варте. Україні ще жити десятки тисячоліть, і було б дуже правильно, щоб це життя супроводжував правильний стяг. Я знаю, що деякі депутати дотримуються такої ж думки. Тому почнемо "тихою сапою" збирати 150 підписів.

 

Сергій Євтушок, народний депутат від "Батьківщини":

 

— Вважаю, що такі рішення, як про зміну державної символіки, має приймати суспільство. Свого часу до гімну теж було багато претензій. Але має бути широке обговорення питання, соціологічне опитування. Якщо українці скажуть, що прапор потрібно змінити, я за це голосуватиму. Але 150 депутатів не можуть вирішувати це.

 

Я вірю у те, що кожна незалежна держава повинна мати свою символіку. В Україні вона є затвердженою.

 

Олександр Дехтярчук, народний депутат від Блоку Петра Порошенка "Солідарність":

 

— Я категорично проти таких змін. Подібні ідеї про прапор звучать не один рік, як і свого часу казали, що біда Віктора Ющенка у тому, що підкова на його стязі не тим боком. Якщо вже розглядати питання про прапор всерйоз, то мають бути обґрунтовані слухання, де науковці досліджуватимуть, яким український прапор був протягом історії, як використовувався. Лише коли питання вивчать експерти, депутати могтимуть його розглядати. А так вони мають займатися своєю роботою.

 

Найлегше — це перевернути прапор, а не змінювати країну. Проблема нашої держави — у відсутності реформ, у тому, що немає договору між суспільством та владою. А щодо прапора, то всі українці розуміють, що він символізує голубе небо та жовту пшеницю.

 

Віталій Корчик, народний депутат від "Народного фронту":

 

— Синій колір на українському прапорі означає мирне небо, яке нам нині потрібне. А жовтий — поля пшениці, достаток. Я, як і більшість, звик до такого трактування. Зміна розташування кольорів нічого не дасть. Потрібно змінювати суспільство та країну.

 

Андрій Лозовий, народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка:

 

— Безумовно, я підтримую ідею Юрія Вознюка. Не бачу трагедії, що наш прапор синьо-жовтий, але після спілкування з геральдистами світового рівня зрозумів, що правильно було б, якби український стяг мав зверху жовтий колір. Чи буде Україна процвітати — залежить від кожного з нас. Робити з прапора панацею не потрібно. Просто думки істориків та геральдистів є підставою, щоб змінити прапор на жовто-синій.

 

Юрій Терлецький, рівненський геральдист:

 

— Таке враження, що народним депутатам немає що робити. Якщо вже так переймаються геральдикою, то краще б допомогли на Рівненщині видати книгу регіональних гербів, як це в інших областях зробили. Розташування кольорів у прапорі нічого не змінює. Взагалі кольори трактують по-різному. Не пригадую, щоб якась країна (навіть та, в якої також нібито слабший колір — зверху) переставляла кольори у прапорі. Хіба що у країні змінювалися режими і нова влада обирала новий символ.

 

Світ визнав український прапор. Не потрібно забувати про цей момент. Люди, які його на початку 90-х затверджували як державний символ, не були дурнями. Зміна кольорів нічого дасть, окрім як додаткових витрат, які зараз зовсім не на часі, як і це питання.

 

Святослав Клічук, громадський активіст, один з організаторів рівненського Євромайдану:

 

— Навіть не пригадую, кому належала ідея перевернути прапори під час революції в Рівному. Вочевидь, це робили хлопці з наметового містечка після того, як з Києва посипалося кілька ідей, що правильним є жовто-синій прапор. Тоді це питання у нас не дуже обговорювали. Революція, демократія — робили, що хотіли.

 

Як на мене, змінювати прапор — зайве. Всі звикли до синьо-жовтого. Є багато важливіших справ, на яких потрібно наразі зосередитися. До речі, під час Майдану, коли говорили, що жовтий — символ сонця, а тому має бути зверху, один мій знайомий доводив, що перевернутий прапор — це знак того, що держава просить про іноземну допомогу.

 

 

Записала Алла САДОВНИК

Please reload

bottom of page